Inghilterra > Premier League
13:30
Tottenham Hotspur
Liverpool
1
1
F
16:00
Southampton
Sunderland
1
1
F
16:00
Watford
Arsenal
1
3
F
16:00
Leicester City
Swansea City
2
1
F
16:00
Crystal Palace
Bournemouth
1
1
F
16:00
Chelsea
Burnley
3
0
F
16:00
Everton
Stoke City
1
0
F
18:30
Hull City
Manchester United
0
1
F
Francia > Ligue 1
17:00
Digione
Olympique Lione
4
2
F
20:00
Metz
Angers
2
0
F
20:00
Nizza
Lilla
1
1
F
20:00
Caen
Bastia
2
0
F
20:00
Montpellier
Rennes
1
1
F
20:00
Nancy
Guingamp
0
2
F
Germania > Bundesliga
15:30
Colonia
Darmstadt 98
2
0
F
15:30
Augusta
Wolfsburg
0
2
F
15:30
Amburgo
Ingolstadt 04
1
1
F
15:30
Eintracht Francoforte
Schalke 04
1
0
F
15:30
Borussia Dortmund
Magonza
2
1
F
18:30
Borussia M'gladbach
Bayer Leverkusen
2
1
F
Italia > Serie A
18:00
Lazio
Juventus
0
1
F
20:45
Napoli
Milan
4
2
F
Paesi Bassi > Eredivisie
18:30
Willem II
Roda
0
0
F
19:45
Heerenveen
Zwolle
1
0
F
19:45
Feyenoord
Excelsior
4
1
F
20:45
Twente
Sparta
3
1
F
Portogallo > Liga Portugal
17:00
Tondela
Belenenses
0
1
F
19:15
Estoril
Sporting Braga
1
3
F
21:30
Nacional
Benfica
1
3
F
Spagna > LaLiga
18:15
Eibar
Valencia
1
0
F
18:15
Osasuna
Real Sociedad
0
2
F
20:15
Real Madrid
Celta Vigo
2
1
F
22:15
Leganés
Atlético Madrid
0
0
F
Turchia > Super Lig
18:30
Kasimpasa
Adanaspor
1
1
F
20:45
Gaziantepspor Kulübü
Trabzonspor
1
0
F
20:45
Akhisar Belediyespor
Galatasaray
1
3
F
Inghilterra > Championship
16:00
Nottingham Forest
Leeds United
3
1
F
16:00
Birmingham City
Norwich City
3
0
F
16:00
Barnsley
Rotherham United
4
0
F
16:00
Blackburn Rovers
Fulham
0
1
F
16:00
Bristol City
Aston Villa
3
1
F
16:00
Brentford
Sheffield Wednesday
1
1
F
16:00
Cardiff City
Reading
0
1
F
16:00
Huddersfield Town
Wolverhampton Wanderers
1
0
F
16:00
Wigan Athletic
Queens Park Rangers
0
1
F
16:00
Ipswich Town
Preston North End
1
0
F
18:30
Newcastle
Brighton & Hove Albion
2
0
F
Inghilterra > League One
16:00
Charlton Athletic
Bolton Wanderers
1
1
F
16:00
Chesterfield
Millwall
1
3
F
16:00
Bradford City
Oldham Athletic
1
1
F
16:00
Coventry City
Northampton Town
1
1
F
16:00
Rochdale
AFC Wimbledon
1
1
F
16:00
Sheffield United
Oxford United
2
1
F
16:00
Port Vale
Scunthorpe United
3
1
F
16:00
Shrewsbury Town
Gillingham
2
3
F
16:00
Milton Keynes Dons
Peterborough United
0
2
F
16:00
Southend United
Fleetwood Town
0
2
F
16:00
Walsall
Bury FC
3
3
F
Inghilterra > League Two
16:00
Exeter City
Portsmouth
0
1
F
16:00
Grimsby Town
Stevenage
5
2
F
16:00
Crawley Town
Notts County
1
3
F
16:00
Doncaster Rovers
Yeovil Town
4
1
F
16:00
Cheltenham Town
Crewe Alexandra
2
0
F
16:00
Hartlepool United
Newport County
2
2
F
16:00
Cambridge United
Luton Town
0
3
F
16:00
Leyton Orient
Mansfield Town
1
2
F
16:00
Accrington Stanley
Morecambe
2
3
F
16:00
Blackpool
Plymouth Argyle
0
1
F
16:00
Barnet
Carlisle United
0
1
F
16:00
Wycombe Wanderers
Colchester United
0
2
F
Inghilterra > National League
13:15
Dagenham & Redbridge
Wrexham
3
0
F
16:00
Gateshead
Boreham Wood
1
1
F
16:00
Aldershot Town
North Ferriby United AFC
2
0
F
16:00
Chester
Sutton United
4
0
F
16:00
Barrow
Braintree Town
2
1
F
16:00
Eastleigh
Solihull Moors
2
0
F
16:00
Maidstone United
Forest Green Rovers
1
4
F
16:00
Macclesfield Town FC
Lincoln City
1
2
F
16:00
Guiseley
Bromley
1
4
F
16:00
Torquay United
Dover Athletic
2
1
F
16:00
York City
Woking
4
1
F
16:00
Southport
Tranmere Rovers
1
1
F
Inghilterra > National League N/S
16:00
Stalybridge Celtic
Gloucester City
1
3
F
16:00
Tamworth
Bradford Park Avenue
5
1
F
16:00
Worcester City
Chorley
0
1
F
16:00
Harrogate Town
Nuneaton Town
3
1
F
16:00
Darlington 1883
Alfreton Town
3
4
F
16:00
Salford City
Gainsborough Trinity
3
2
F
16:00
Margate
Weston-super-Mare
3
1
F
16:00
Bath City
East Thurrock United
2
1
F
16:00
Brackley Town
United of Manchester
1
0
F
16:00
Gosport Borough
Bishop's Stortford
0
1
F
16:00
Concord Rangers
Maidenhead United
0
1
F
16:00
Eastbourne Borough
Ebbsfleet United
0
0
F
16:00
Dartford
Hungerford Town
2
0
F
16:00
Hemel Hempstead Town
Poole Town
2
4
F
16:00
Chelmsford City
Oxford City
2
0
F
16:00
Wealdstone
Hampton & Richmond
2
4
F
16:00
Altrincham
Curzon Ashton
2
4
F
16:00
St. Albans City
Whitehawk
3
1
F
16:00
Fylde
Halifax Town
3
2
F
16:00
Boston United
Kidderminster Harriers
1
1
F
16:00
AFC Telford United
Stockport County
0
0
F
16:00
Truro City
Welling United
1
1
F
Inghilterra > Non League Premier
16:00
Chesham United
Weymouth
1
1
F
16:00
Merstham
Hendon
3
4
F
16:00
Leiston
Burgess Hill Town
2
0
F
16:00
Metropolitan Police
Tonbridge Angels
1
1
F
16:00
Kings Langley
Redditch United
1
2
F
16:00
St. Neots Town
Chippenham Town
3
3
F
16:00
Hitchin Town
Banbury United
3
1
F
16:00
Leamington
Biggleswade Town
1
1
F
16:00
Kettering Town
Stratford Town
0
3
F
16:00
Hayes & Yeading United
Dunstable Town
0
1
F
16:00
Frome Town
King's Lynn Town
1
3
F
16:00
Dorchester Town
Cambridge City
0
2
F
16:00
Cirencester Town
Slough Town
1
3
F
16:00
Cinderford Town
Basingstoke Town
2
3
F
16:00
Harrow Borough
Leatherhead
3
1
F
16:00
Harlow Town
Wingate & Finchley
3
0
F
16:00
Warrington Town
Matlock Town
5
3
F
16:00
Folkestone Invicta
Needham Market
0
1
F
16:00
Nantwich Town
Stourbridge
2
3
F
16:00
Staines Town
Kingstonian
0
2
F
16:00
Barwell
Spennymoor Town
1
1
F
16:00
Buxton
Marine
3
0
F
16:00
Frickley Athletic
Mickleover Sports
0
4
F
16:00
Hednesford Town
Whitby Town
1
1
F
16:00
Ilkeston FC
Ashton United
0
2
F
16:00
Rushall Olympic
Halesowen Town
1
0
F
16:00
Havant & Waterlooville
Lowestoft Town
1
0
F
16:00
Sutton Coldfield Town
Workington
1
1
F
16:00
Grantham Town
Blyth Spartans
1
2
F
16:00
Stafford Rangers
Skelmersdale United
4
4
F
16:00
AFC Sudbury
Enfield Town
2
0
F
16:00
Billericay Town
Bognor Regis Town
0
2
F
16:00
Dulwich Hamlet
Canvey Island
1
2
F
16:00
Worthing
Grays Athletic
0
1
F
Inghilterra > Non League Div One
16:00
Prescot Cables
Radcliffe Borough
1
1
F
16:00
Farsley
Kendal Town
1
0
F
16:00
Salisbury
Mangotsfield United
2
1
F
16:00
Hythe Town
Horsham
3
3
F
16:00
Molesey
Ramsgate
2
3
F
16:00
Lewes
Chatham Town
2
0
F
16:00
Sittingbourne
South Park
2
0
F
16:00
Tooting & Mitcham United
Dorking Wanderers
2
1
F
16:00
Walton Casuals
Three Bridges
1
0
F
16:00
Chipstead
Hastings United
3
3
F
16:00
Barnstaple Town
Hereford
0
2
F
16:00
Bishop's Cleeve
AFC Totton
3
2
F
16:00
Didcot Town
Larkhall Athletic
0
0
F
16:00
Evesham United
Bideford
2
0
F
16:00
Paulton Rovers
North Leigh
0
3
F
16:00
Slimbridge
Wantage Town
2
2
F
16:00
Winchester City
Tiverton Town
0
4
F
16:00
Guernsey
Greenwich Borough FC
1
1
F
16:00
Yate Town
Wimborne Town
0
3
F
16:00
Taunton Town
Bridgwater Town
1
0
F
16:00
Bedworth United
Stocksbridge Park Steels
2
2
F
16:00
Chasetown
Belper Town
0
0
F
16:00
Kidsgrove Athletic
Rugby Town
0
1
F
16:00
Gresley
Leek Town
1
1
F
16:00
Carlton Town
AFC Rushden & Diamonds
1
3
F
16:00
Lincoln United
Romulus
1
2
F
16:00
Newcastle Town
Basford United
3
1
F
16:00
Market Drayton Town
Loughborough Dynamo
0
3
F
16:00
Northwich Victoria
Spalding United
1
3
F
16:00
Sheffield
Witton Albion
0
1
F
16:00
Stamford
Shaw Lane AFC
1
1
F
16:00
Herne Bay
Whyteleafe
2
1
F
16:00
Godalming Town FC
Corinthian-Casuals
1
2
F
16:00
Brighouse Town
Clitheroe
2
1
F
16:00
Fleet Town
AFC Kempston Rovers
0
3
F
16:00
Hyde
Goole
4
0
F
16:00
Lancaster City
Glossop North End
3
0
F
16:00
Mossley
Tadcaster Albion
0
1
F
16:00
Ossett Albion AFC
Bamber Bridge
1
4
F
16:00
Scarborough Athletic
Colwyn Bay
1
0
F
16:00
Trafford
Ossett Town FC
2
3
F
16:00
Droylsden FC
Colne
2
1
F
16:00
AFC Dunstable
Kidlington
2
2
F
16:00
Ashford Town (Middlesex)
Aylesbury
1
0
F
16:00
Arlesey Town
Chalfont St Peter
0
1
F
16:00
Barton Rovers
Uxbridge
4
0
F
16:00
Aylesbury United
Royston Town
0
1
F
16:00
Beaconsfield SYCOB
Bedford Town
1
5
F
16:00
Hanwell Town
Egham Town
0
0
F
16:00
East Grinstead Town
Carshalton Athletic
0
3
F
16:00
Histon
Farnborough
0
5
F
16:00
Potters Bar Town
Petersfield Town FC
3
1
F
16:00
Marlow
Northwood
2
1
F
16:00
Bowers & Pitsea
AFC Hornchurch
3
2
F
16:00
Aveley
Romford
3
0
F
16:00
Brentwood Town
Thamesmead Town FC
2
0
F
16:00
Maldon & Tiptree
Soham Town Rangers
1
0
F
16:00
Bury Town
Great Wakering Rovers
1
1
F
16:00
Phoenix Sports
Heybridge Swifts
3
0
F
16:00
Norwich United
Haringey Borough
2
1
F
16:00
Thurrock FC
Wroxham
1
0
F
16:00
Tilbury
Dereham Town
2
1
F
16:00
Waltham Abbey
Witham Town
1
3
F
16:00
Cray Wanderers
Faversham Town
1
0
F
16:00
Brightlingsea Regent
Cheshunt
2
2
F
16:00
Ware
VCD Athletic
0
0
F
Inghilterra > Premier League 2 Division Two
15:00
Stoke City U23
Blackburn Rovers U23
0
1
F
Inghilterra > Premier League U18
12:00
Southampton U18
West Ham United U18
2
0
F
12:00
Reading U18
Fulham U18
3
2
F
12:00
Stoke City U18
Wolves U18
4
1
F
12:00
Middlesbrough U18
Sunderland U18
3
0
F
12:00
West Bromwich Albion U18
Derby County U18
2
1
F
12:00
Manchester City U18
Liverpool U18
7
0
F
12:00
Everton U18
Manchester United U18
1
5
F
12:30
Brighton U18
Arsenal U18
0
3
F
13:00
Tottenham Hotspur U18
Aston Villa U18
5
1
F
13:00
Newcastle United U18
Blackburn Rovers U18
2
0
F
13:00
Leicester City U18
Norwich City U18
2
1
F
Inghilterra > Professional Development League U18
-
Cardiff City U18
Crystal Palace U18
3
5
F
-
Ipswich Town U18
Watford U18
2
1
F
-
Barnsley U18
Sheffield Wednesday U18
3
2
F
-
Birmingham City U18
Crewe Alexandra U18
4
1
F
-
Bolton Wanderers U18
Leeds United U18
3
2
F
-
Nottingham Forest U18
Hull City U18
3
1
F
-
Sheffield United U18
Huddersfield Town U18
1
0
F
-
Charlton Athletic U18
Colchester United U18
2
1
F
-
Queens Park Rangers U18
Millwall U18
3
2
F
Inghilterra > Youth Alliance
11:30
Barnet FC U18
Cambridge United U18
1
2
F
12:00
Stevenage U18
Dagenham & Redbridge U18
0
1
F
12:00
Peterborough U18
Luton Town U18
3
0
F
12:00
Milton Keynes Dons U18
Northampton Town U18
4
3
F
12:00
Cheltenham Town U18
Bristol Rovers U18
1
4
F
12:00
Portsmouth U18
Yeovil Town FC U18
2
1
F
12:00
Swindon Town U18
Oxford United U18
1
1
F
12:00
Newport County U18
Plymouth Argyle U18
2
2
F
12:00
AFC Bournemouth U18
Exeter City U18
0
4
F
12:00
Gillingham U18
AFC Wimbledon U18
1
0
F
Inghilterra > Youth Alliance Cup
-
Preston North End U18
York City U18
1
0
F
-
Accrington Stanley U18
Burnley U18
0
1
F
-
Doncaster Rovers U18
Scunthorpe United U18
1
3
F
-
Blackpool U18
Bradford City U18
2
1
F
-
Morecambe U18
Rotherham U18
2
0
F
-
Port Vale U18
Wrexham U18
1
1
F
-
Tranmere Rovers U18
Wigan Athletic U18
0
0
F
-
Fleetwood Town U18
Oldham Athletic U18
2
0
F
-
Grimsby Town U18
Bury FC U18
1
2
F
-
Burton Albion U18
Mansfield Town U18
1
2
F
-
Lincoln City U18
Rochdale U18
2
2
F
-
Shrewsbury Town U18
Walsall U18
2
2
F
-
Carlisle United U18
Hartlepool United U18
3
1
F
Inghilterra > Super League Femminile
18:30
Liverpool
Doncaster Belles
1
0
F
Inghilterra > Championship Femminile
19:00
Bristol City
Everton
0
1
F
Francia > Ligue 2
15:00
Red Star
Le Havre
0
0
F
Francia > National 2
16:00
PSG II
Lorient II
0
0
F
17:00
Mulhouse
Le Puy
0
1
F
17:00
Drancy
Le Havre II
2
0
F
17:00
AC Boulogne-Billancourt
ES Viry-Châtillon
2
1
F
18:00
Romorantin
Voltigeurs
0
0
F
18:00
Jura Sud
Saint-Louis Neuweg
0
0
F
18:00
Tolone
Montpellier II
3
0
F
18:00
Marignane Gignac
Fréjus St-Raphaël
2
5
F
18:00
Colomiers
US Le Pontet
3
0
F
18:00
Monaco II
Martigues
1
5
F
18:00
Tarbes Pyrénées Football
Mont-de-Marsan
0
0
F
18:00
Sète
Rodez
0
1
F
18:00
Olympique Marsiglia II
Hyères
3
1
F
18:00
Mantes
Vitré
1
3
F
18:00
Nizza II
ES Paulhan Pézenas
3
3
F
18:00
Villefranche
Olympique Lione II
3
0
F
18:00
Cholet
Stade Rennes II
2
0
F
18:00
Andrézieux
Monts Or Azergues
1
2
F
18:00
Lens II
St Maur Lusitanos
1
3
F
18:00
Saint-Malo
Nantes II
2
1
F
18:00
FC Chartres
Granville
3
2
F
18:00
Amiens AC
Dieppe
0
1
F
18:00
Poissy
Calais Racing Union FC
1
1
F
18:00
Lilla II
Fleury-Mérogis
0
1
F
18:00
Annecy
Raon-l'Etape
2
2
F
18:00
Arras Football
Wasquehal
2
0
F
18:30
Yzeure
Auxerre II
1
1
F
18:30
Iris Club de Croix
Sannois-St-Gratien
0
0
F
18:30
Bergerac
Fontenay
2
0
F
18:30
Plabennec
Trélissac
2
6
F
20:00
Annullata ANN
Annullata ANN
Reims II
Evian Thonon Gaillard FC
Francia > National 3
15:00
Évreux
Caen II
0
1
F
15:00
Furiani Agliani
Fabrègues
1
1
F
16:00
Lège-Cap-Ferret
Bordeaux II
1
2
F
17:00
Schiltigheim
Biesheim
2
0
F
17:00
Strasburgo II
AS Illzach Modenheim
2
2
F
18:00
Sochaux II
Besançon
2
1
F
18:00
US Sénart-Moissy
Selongey
0
1
F
18:00
AS d'Ornans
Olympique Noisy-le-Sec Banlieue 93
0
1
F
18:00
Olympique Grande Synthe Football
FC Ailly-Sur-Somme Samara
2
2
F
18:00
Troyes II
Digione II
0
0
F
18:00
Créteil II
Ivry
2
1
F
18:00
Boulogne II
Olympique St Quentin
0
1
F
18:00
St-Pryvé St-Hilaire
Oissel
2
0
F
18:00
Le Mans
Blois
2
0
F
18:00
Quevilly II
UJA Maccabi Paris Métropole
1
1
F
18:00
Avranches II
Tours FC II
1
2
F
18:00
Aubervilliers
Avoine OCC
2
0
F
18:00
Beauvais
US Tourcoing FC
1
2
F
18:00
Lannion
Changé
0
1
F
18:00
La Tour d'Auvergne
Drapeau Fougères
0
0
F
18:00
Laval II
Brest II
1
2
F
18:00
Racing Club Fléchois
Angers II
1
2
F
18:00
Guingamp II
Stade Briochin
0
1
F
18:00
Dinan-Léhon
Sablé
2
0
F
18:00
Louhans-Cuiseaux
SC Bastia II
3
1
F
18:00
Besançon
Pontarlier
1
2
F
18:00
FC Cournon-d'Auvergne
Avenir Foot Lozère
2
2
F
18:00
FA Ile Rousse Monticello
Bourgoin-Jallieu
1
2
F
18:00
Aurillac Arpajon
Saint-Priest
0
0
F
18:00
Chamalières
Limonest
1
1
F
18:00
Tolosa II
Nîmes II
0
1
F
18:00
Rodéo FC Tolosa
Grasse
0
3
F
18:00
Agde
Olympique Alès
2
2
F
18:00
US Roye-Noyon Coeur de Picardie
Amiens SC II
0
0
F
18:00
Feignies Aulnoye
USM Senlis
2
0
F
18:00
AS Saint-Ouen-L'Aumône
AS Marck
1
0
F
18:00
AS Pierrots Vauban Strasbourg
US Pagny-sur-Moselle
0
0
F
18:00
Sarre-Union
FCSR Haguenau
2
0
F
18:00
Sarreguemines FC
US Forbach
3
2
F
18:00
Ajaccio II
Castanet
4
2
F
18:00
Sainte-Geneviève
Gueugnon
1
0
F
18:30
Vendée Les Herbiers Football II
AS Cozes
0
0
F
18:30
Balma
Aubagne
1
0
F
18:30
USSA Vertou
Vannes
2
1
F
19:00
Bourges Football 18
FC Drouais Dreux
0
0
F
19:00
Stade Bordelais
La Roche-sur-Yon
2
0
F
19:00
Limoges FC
FC Marmande 47
2
0
F
19:00
Parigi II
Maubeuge
3
2
F
19:00
Les Genêts d'Anglet
Niort II
0
1
F
19:00
Bressuire
Bayonne
0
0
F
Francia > Championnat National U19
15:00
USSA Vertou U19
Brest U19
0
3
F
15:00
Clermont U19
Olympique Lione U19
1
3
F
17:00
Trélissac FC U19
Châteauroux U19
2
6
F
Germania > 2. Bundesliga
13:00
Greuther Fürth
Erzgebirge Aue
3
2
F
13:00
Karlsruhe
Monaco 1860
0
0
F
Germania > 3. Liga
14:00
Jahn Ratisbona
Aalen
0
2
F
14:00
Holstein Kiel
Zwickau
3
0
F
14:00
Rot Weiss Erfurt
Fortuna Colonia
3
0
F
14:00
Preussen 06 Munster
Magonza II
1
0
F
14:00
Chemnitzer
Sportfreunde Lotte
0
1
F
14:00
Wehen Wiesbaden
Paderborn 07
1
2
F
14:00
Hansa Rostock
Francoforte
1
1
F
14:00
Sonnenhof Großaspach
Hallescher FC
3
0
F
Germania > Regionalliga
13:00
Hannover 96 II
Havelse
2
2
F
13:00
Garching
Memmingen
2
2
F
13:30
Carl Zeiss Jena
Union Fürstenwalde
4
0
F
14:00
SpVgg Unterhaching
Schweinfurt 05
5
0
F
14:00
Germania Egestorf
Meppen 1912
2
3
F
14:00
Eintracht Braunschw. II
Amburgo II
1
5
F
14:00
Seligenporten
Bayern Hof
5
1
F
14:00
Ingolstadt II
Schalding-Heining
1
1
F
14:00
Wacker Burghausen
Illertissen
1
2
F
14:00
St. Pauli II
VfL Wolfsburg II
2
2
F
14:00
Lübeck
Drochtersen / Assel
1
1
F
14:00
Schalke 04 II
Sprockhövel
2
0
F
14:00
07 Elversberg
Kaiserslautern II
3
0
F
14:00
Waldhof Mannheim 07
Homburg Saar
2
0
F
14:00
Rot Weiss Ahlen
Viktoria Colonia
1
3
F
14:00
Rödinghausen
Fortuna Düsseldorf II
2
1
F
14:00
Verl 1924
Wuppertaler SV Borussia
2
2
F
14:00
Pirmasens
Stoccarda II
1
0
F
14:00
Rot Weiss Essen
Borussia Mönchengladbach II
0
2
F
14:05
Babelsberg 03
Lokomotive Leipzig
2
0
F
15:00
Schwarz-Weiß Rehden
Eintracht Norderstedt
2
0
F
Germania > Oberliga
13:00
BSC Süd 05
Union Sandersdorf
2
1
F
14:00
Kottern
Unterföhring
1
1
F
14:00
Lichtenberg
SV Grün-Weiß Brieselang
6
0
F
14:00
Anker Wismar
FC Strausberg
2
2
F
14:00
Optik Rathenow
Malchow
0
1
F
14:00
Friburgo II
SV Stoccarda Kickers II
2
0
F
14:00
Hollenbach
Astoria Walldorf II
2
1
F
14:00
TV Askania Bernburg
International Leipzig
0
2
F
14:00
Göppinger SV
Neckarelz
5
0
F
14:00
TSG Concordia Schönkirchen
Heider SV
2
2
F
14:00
TSB Flensburg
Altenholz
3
0
F
14:00
Weiden
Großbardorf 1923
1
0
F
14:00
Rain / Lech
Heimstetten
3
0
F
14:00
Dachau
Landsberg
2
1
F
15:00
Viktoria Griesheim
Barockstadt Fulda-Lehn.
2
3
F
15:00
Aumund-Vegesack
Werder Brema III
2
6
F
15:00
VfL Frohnlach 1919
Eichstätt
0
6
F
15:00
Würzburger FV
Alemannia Haibach
3
0
F
15:00
Pullach
Bogen
1
1
F
15:00
Gundelfingen
Sonthofen
0
2
F
15:00
Rot-Weiss Frankfurt
SV Steinbach
7
1
F
15:00
Curslack-Neuengamme
Rugenbergen
2
1
F
15:00
SC Borussia 04 Fulda
Bayern Alzenau
1
1
F
15:00
Baunatal
Viktoria Kelsterbach
4
2
F
15:00
Rot-Weiß Darmstadt
FSC Lohfelden 1924
0
1
F
15:00
Vellmar
FC Viktoria 09 Urberach
3
0
F
15:00
Röchling Völklingen
Pirmasens II
0
3
F
15:00
Rot-Weiß Hadamar
Eintracht Stadtallendorf
0
2
F
15:00
Oldenburger SV
Todesfelde
2
2
F
15:30
Balingen
Spielberg
3
1
F
15:30
SC Hauenstein 1919
Saar Saarbrücken
1
6
F
15:30
VfL Brema
Habenhauser FV
1
0
F
15:30
Reutlingen 05
Bahlinger SC
0
2
F
15:30
Morlautern
Spvgg Burgbrohl
2
1
F
16:00
Wunstorf
SVG Göttingen
1
0
F
16:00
Kirchanschöring
Pipinsried
0
2
F
16:00
Aubstadt
Viktoria Aschaffenburg
4
2
F
16:00
Erndtebrück
Neuenkirchen
1
3
F
16:00
SV Erlenbach am Main
Eltersdorf
0
1
F
16:00
FC Würzburger Kickers II
Ansbach 09
2
1
F
17:00
CfR Pforzheim
Oberachern
4
2
F
17:00
Karbach
Gonsenheim
2
1
F
17:00
Ammerthal
Feucht
1
0
F
17:30
Neckarsulmer SU
Bissingen
1
0
F
Germania > Bundesliga U19
11:00
Osnabrück U19
RB Leipzig U19
0
0
F
11:00
Bayer Leverkusen U19
Wuppertaler SV U19
0
0
F
11:00
Holstein Kiel U19
Energie Cottbus U19
0
2
F
11:00
Schalke 04 U19
Preußen Münster U19
6
0
F
11:00
Borussia Dortmund U19
Bochum U19
2
2
F
11:00
Viktoria Colonia U19
Fortuna Düsseldorf U19
2
2
F
11:00
MSV Duisburg U19
Colonia U19
1
3
F
11:00
Hoffenheim U19
Bayern Monaco U19
2
5
F
11:00
Friburgo U19
Ingolstadt U19
1
1
F
11:00
Dinamo Dresda U19
Wolfsburg U19
0
4
F
12:00
Magonza U19
Kaiserslautern U19
1
3
F
12:00
Hannover 96 U19
Carl Zeiss Jena U19
2
0
F
12:30
Amburgo SV U19
Werder Brema U19
4
2
F
13:00
Eintracht Francoforte U19
Stoccarda U19
1
0
F
13:00
Stoccarda K'rs U19
Augusta U19
1
3
F
14:00
Eintracht Braunschweig U19
JFV Nordwest U19
2
0
F
14:00
Hertha Berlino U19
St. Pauli U19
6
3
F
15:30
Arminia Bielefeld U19
Borussia M'bach U19
1
2
F
Germania > Bundesliga U17
11:00
Hoffenheim U17
Bayern Monaco U17
2
4
F
11:00
Niendorfer TSV U17
Dinamo Dresda U17
1
3
F
11:00
Union Berlino U17
Werder Brema U17
0
4
F
14:00
Monaco 1860 U17
Stoccarda U17
3
4
F
16:00
Eintracht Francoforte U17
Kaiserslautern U17
5
0
F
Germania > Regionalliga Femminile
16:00
SG Parr Medelsheim
FC Speyer 09
4
5
F
Italia > Serie B
20:30
Frosinone
Virtus Entella
2
0
F
20:30
Avellino
Brescia
1
1
F
20:30
Vicenza
Carpi FC 1909
0
2
F
20:30
Bari
Cittadella
1
2
F
20:30
Benevento
SPAL
2
0
F
20:30
Hellas Verona
Latina
4
1
F
20:30
Pro Vercelli
Ascoli
1
1
F
Italia > Serie C
16:30
Südtirol
Fano
2
0
F
16:30
AC Lumezzane
Teramo
2
0
F
16:30
Catania
Juve Stabia
3
1
F
16:30
Renate
Olbia
2
1
F
18:30
Venezia
Forlì
1
0
F
18:30
Pordenone
Gubbio
1
1
F
18:30
ASD Santarcangelo
FeralpiSalò
3
1
F
20:30
Bassano Virtus 55 Soccer Team
Reggiana
2
1
F
20:30
Ancona 1905
Mantova
1
1
F
20:30
Modena
Parma
0
0
F
Italia > Coppa Italia Serie D
16:00
Muravera
FC Nuorese Calcio
1
2
F
16:00
ASD Due Torri
US Palmese 1912
1
2
F
17:00
Imolese
APD Ribelle Calcio
2
0
F
17:30
Folgore Caratese
Monza
2
1
F
18:00
Mestre
Arzignano Valchiampo
2
2
F
18:00
Jolly e Montemurlo ASD
Sangiovannese
3
0
F
18:00
Gozzano
Borgosesia
1
0
F
20:00
Triestina
SP Tamai
0
0
F
20:45
SSD Viareggio 2014
Real Forte Querceta
4
2
F
Italia > Coppa Italia Primavera
15:00
Cittadella U19
SPAL U19
0
1
F
15:00
Pisa U19
Benevento U19
0
3
F
Italia > Coppa Italia Femminile
15:30
ACF Lucchese Femminile
Fiorentina
0
11
F
Paesi Bassi > Tweede Divisie
14:30
Barendrecht
Katwijk
2
2
F
14:30
HHC
Sparta Rotterdam II
0
0
F
15:00
Kozakken Boys
AZ II
2
4
F
15:30
Excelsior Maassluis
GVVV
1
1
F
18:00
De Treffers
Spakenburg
1
0
F
18:00
FC Lienden
VVSB
0
2
F
Paesi Bassi > Derde Divisie
14:30
Lisse
VVOG
1
1
F
14:30
Scheveningen
ODIN '59
1
5
F
14:30
Huizen
Rijnvogels
4
1
F
14:30
Volendam II
Quick Boys
1
0
F
15:00
Almere City FC II
Capelle
0
2
F
15:00
ONS Sneek
Harkemase Boys
1
0
F
15:00
DVS '33
SteDoCo
0
0
F
15:00
FC Groningen II
ASWH
0
2
F
15:00
IJsselmeervogels
Rijnsburgse Boys
2
1
F
19:00
EVV
Den Bosch II
2
0
F
Paesi Bassi > Hoofdklasse
14:30
DOVO
Eemdijk
0
1
F
14:30
Swift
Achilles Veen
0
1
F
14:30
Sliedrecht
Argon
1
3
F
14:30
Annullata ANN
Annullata ANN
vv Haaglandia (Zaterdag)
Ter Leede
14:30
AZSV
SDC Putten
1
3
F
14:30
ASV Dronten
Staphorst
1
3
F
14:30
Zwaluwen
Spijkenisse
3
3
F
14:30
NSC
ACV
1
2
F
14:30
Breukelen
SV Door Fusie Sterk
1
3
F
14:30
HSV Hoek
Ajax Amateurs
2
0
F
14:30
Genemuiden
Flevo Boys
5
2
F
14:30
RVVH
Jodan Boys
4
3
F
15:00
Urk
Excelsior '31
2
1
F
15:00
Noordwijk
Smitshoek
3
2
F
15:00
SDV Barneveld
Sparta Nijkerk
0
5
F
15:00
Oranje Nassau
Apeldoorn
0
4
F
Paesi Bassi > Coppa KNVB Beker Femminile
11:00
Annullata ANN
Annullata ANN
Bekkerveld
SV Venray
11:30
Heerenveen TT
Vitesse '63
5
0
F
12:00
Wartburgia II
Buitenveldert
0
10
F
12:30
Oranje Nassau
Be Quick '28
0
1
F
14:30
vv Vooruitgang Is Ons Doel Driesum
Be Quick '28 II
3
0
F
14:30
HTC Zwolle
Oranje Nassau II
5
3
F
14:30
Knickerbockers
Berghuizen
1
2
F
14:30
vv Sterk Door Combinatie
BVV Barendrecht II
0
3
F
14:30
SV Smerdiek
IJzendijke
1
6
F
14:30
SSS
ADO Den Haag II
1
4
F
15:00
Annullata ANN
Annullata ANN
Sint Annaparochie
VV Unicum
15:00
ONS Sneek
PEC Zwolle II
0
7
F
15:00
Ter Leede
RCL
4
0
F
15:00
Be Quick Dokkum
ASC '62
1
3
F
15:30
Odysseus 1991
Buitenveldert II
2
1
F
15:45
Saestum
IJFC
2
1
F
17:00
Rooms Katholieke Huissense Voetbal Vereniging
Hoogland
5
0
F
17:00
RVVH
VV Schijf
5
0
F
17:00
De Weide
RKSV De Zweef
1
2
F
17:00
Reiger Boys
Kolping Boys
2
0
F
17:00
Alcmaria Victrix FC
Alkmaar Zaanstreek II
0
10
F
17:00
Annullata ANN
Annullata ANN
Ter Leede II
Purmerland SC
17:00
SDO
Wartburgia
3
4
F
17:00
Sporting '70
Maarssen
0
0
F
17:00
Rijnvogels
Weteringse Voetbal Combinatie
7
3
F
17:00
Berkel
RKDEO
8
0
F
17:00
Fortuna '54
Eldenia
0
5
F
17:00
Eldenia II
Klarenbeek
2
4
F
17:00
vv Rhoon
't Zand
4
6
F
17:00
Rigtersbleek
Stiens
5
2
F
17:00
VV Hollandscheveld
Witkampers
2
2
F
17:00
Annullata ANN
Annullata ANN
Heerenveense Boys
Victoria Boys
17:00
SV Fortuna Wormerveer
DSS
2
2
F
Portogallo > Campeonato de Portugal
18:00
Vilafranquense
Praiense
0
2
F
18:00
Felgueiras 1932
FC Aliança de Gandra
2
0
F
18:00
Salgueiros
UD Sousense
3
2
F
Portogallo > Júniores U19
18:00
Sporting CP U19
Vitória Setúbal U19
2
1
F
18:00
Porto U19
Padroense FC U19
5
2
F
18:00
Estoril Praia U19
Académica U19
1
1
F
18:00
Naval 1º de Maio U19
AD Oeiras U19
2
0
F
18:00
Sacavenense U19
Belenenses U19
1
2
F
18:00
União de Leiria U19
Grupo Sportivo de Loures U19
1
0
F
18:00
Moreirense FC U19
Leixões U19
1
3
F
18:00
Paços de Ferreira U19
Rio Ave U19
2
2
F
18:00
Oliveirense U19
Gil Vicente U19
1
1
F
18:00
Feirense U19
Vitória Guimarães U19
0
5
F
18:00
Benfica U19
Nacional U19
2
1
F
Spagna > LaLiga 2
19:00
CF Reus Deportiu
Mirandés
1
1
F
19:00
Girona
Elche
3
1
F
19:00
Real Oviedo
Almería
2
0
F
21:00
Lugo
Real Saragozza
3
3
F
Spagna > Primera RFEF
16:00
Zamudio
Athletic Club II
1
3
F
17:00
Lealtad
Arandina
0
0
F
18:00
Saguntino
Sabadell
0
1
F
18:00
Socuéllamos
Barakaldo
2
1
F
18:00
Toledo
Sestao River
1
0
F
18:00
Gernika
Navalcarnero
4
1
F
18:30
Atlético Baleares
Maiorca II
2
1
F
18:30
FC Jumilla
Extremadura UD
2
0
F
19:00
Leioa
SS Reyes
3
0
F
19:00
Linense
Sanluqueño
3
1
F
19:30
Prat
Eldense
1
0
F
20:00
Recreativo Huelva
Real Jaén
0
0
F
20:00
Hercules Alicante
Barcellona II
1
3
F
20:00
Real Unión
Real Madrid II
1
0
F
20:00
CD Palencia Balompié
Izarra
0
3
F
20:00
Córdoba II
Cartagena
1
2
F
20:15
Burgos
Caudal
3
4
F
21:30
Villanovense
Real Murcia
1
0
F
Spagna > Tercera RFEF
12:00
Real Sociedad III
Durango
0
0
F
12:00
Subiza
River Ega
3
4
F
13:00
La Cuadra
Villa Santa Brígida
1
1
F
16:15
Cantolagua
Huarte
0
2
F
16:30
San Rafael
Esporles
1
1
F
17:00
Estrella
Lanzarote
0
0
F
17:00
Beasain
Santurtzi
0
0
F
17:00
Platges Calvià
Ciudad de Ibiza CF
4
1
F
17:30
Zalla UC
Deusto
0
0
F
17:30
Telde
Marino
0
0
F
17:30
Panadería Pulido
El Cotillo
1
0
F
17:30
Santa Úrsula
Las Palmas II
1
2
F
17:30
Siete Villas
Colindres
2
0
F
18:00
San Roque Lepe
Siviglia III
3
3
F
18:00
Tedeón
Haro Deportivo
1
1
F
18:00
La Virgen del Camino
Atlético Astorga
1
1
F
18:00
Cortes
Pamplona
2
0
F
18:00
Rayo Ibense
Buñol
2
1
F
18:00
Villalbés
CD Castro
3
1
F
18:00
Sodupe
Balmaseda
3
1
F
18:00
Numancia II
Almazán
7
0
F
18:00
Burgos Promesas
Cultural Cebrereña
1
0
F
18:00
Condal
Sporting Gijón II
0
0
F
18:00
Unión Sur Yaiza
UD San Fernando
1
0
F
18:00
Ceares
L'Entregu
1
2
F
18:00
Atlético Albericia
Cayón
0
4
F
18:00
Amurrio
Vitoria
0
1
F
18:00
Club Bermeo
Basconia
1
1
F
18:00
Racing Santander II
Gimnástica Torrelavega
0
1
F
18:00
Portugalete
Pasaia KE
2
1
F
18:00
CA Valtierrano
Burladés
1
1
F
18:00
Casalarreina
River Ebro
1
0
F
18:00
Conquense
Madridejos
0
0
F
18:30
Tolosa
Lagun Onak
0
1
F
18:30
Escobedo
Vimenor
2
2
F
18:30
Ejea
Brea
1
1
F
18:30
Villaralbo
Unionistas de Salamanca
0
4
F
18:30
Poblense
Son Cladera
4
0
F
18:30
CF Borriol
Torre Levante
2
3
F
18:45
RC Catarroja
CD Segorbe
1
0
F
19:00
Laredo
EMF Meruelo
1
0
F
19:00
Castro
Bezana
3
1
F
19:00
Santa Catalina Atlético
Constància
1
1
F
19:00
Ferriolense
Rotlet Molinar
3
3
F
19:00
Lorca Deportiva
Nueva Vanguardia Estudiantes de Murcia CF
2
0
F
19:00
Carrión
Almagro
1
2
F
19:00
Yuncos
Atlético Tomelloso
1
1
F
19:30
Campos
Alcúdia
0
0
F
19:30
Santa Ana
RSD Alcalá
1
0
F
19:30
Compostela
Ribadumia
3
1
F
20:00
Atarfe Industrial
Motril
0
1
F
20:00
Felanitx
Binissalem
0
0
F
20:00
Coria CF
Guadalcacín
2
2
F
Spagna > División de Honor Juniores
13:00
CD San José U19
UD Telde U19
6
0
F
13:00
Acodetti U19
Marítima U19
1
1
F
13:30
CD San Pedro Mártir U19
Huracán U19
2
2
F
18:00
UD Guía U19
Estrella CF U19
3
1
F
18:00
CD Tahíche U19
Tenerife U19
0
2
F
20:00
Rusadir U19
CG Goyu-Ryu U19
2
0
F
20:00
Las Zocas U19
Sobradillo U19
1
0
F
Turchia > 1. Lig
18:30
Eskisehirspor
Şanlıurfaspor
1
1
F
20:45
Adana Demirspor
Denizlispor
2
1
F
20:45
Elazigspor
Boluspor
0
2
F
Turchia > Super Lig U21
15:30
Gazıantepspor Kulübü U21
Trabzonspor Kulübü U21
1
1
F
16:00
Akhisar Spor Kulübü U21
Galatasaray Spor Kulübü U21
3
3
F
16:00
Kasımpaşa Spor Kulübü U21
Adanaspor AŞ U21
2
1
F
Turchia > 1. Lig U21
15:30
Elazığspor Kulubü U21
Boluspor Kulübü U21
3
0
F
16:00
Adana Demir Spor Kulübü U21
Denizlispor Kulübü U21
2
3
F
16:00
Eskişehirspor Kulübü U21
Şanlıurfa Spor Kulübü U21
1
0
F
Mondo > Amichevoli Internazionali
14:00
Tagikistan
Siria
0
0
F
Mondo > Amichevoli Club
04:00
Annullata ANN
Annullata ANN
FEU Tamaraws Students
UST Growling Tigers Students
07:00
Annullata ANN
Annullata ANN
San Beda Red Lions Students
St. Benilde Blazers Students
17:00
Agrotikos Asteras
Iraklis 1908 FC
0
0
F
17:00
PAS Giannina
Larissa
3
3
F
17:00
Lamia
Trikala
1
0
F
17:30
Panionios
Levadiakos
3
0
F
17:30
Xanthi
Aiginiakos FC
1
1
F
18:00
AEK Atene
Apollon Smirnis
1
3
F
Mondo > Altre Partite
02:00
Northwestern University
Florida Gulf Coast University
2
1
F
03:00
Nadi
Dreketi FC
1
1
F
05:00
Labasa
Nadroga
7
0
F
07:00
Ba
Lautoka
1
2
F
09:00
Suva
Rewa
1
0
F
12:00
Malki SC
Nongkrem SC
3
0
F
Mondo > Altre Partite Juniores
01:00
San Francisco FC U19
Alianza FC Panama U19
2
0
F
04:00
Broadmeadow Magic FC U22
Weston Workers U22
3
0
F
08:30
Newcastle Olympic U22
Emerging Jets U18
0
5
F
12:30
Salgaocar FC U20
Corps of Signals FC U20
5
0
F
15:00
São Carlos FC U20
Ferroviária U20
0
2
F
17:30
FAS U20
Santa Tecla U20
0
3
F
20:00
Juventus U20
Grêmio Barueri Futebol U20
2
1
F
20:00
Guaratinguetá Futebol Ltda. U20
Atibaia U20
0
4
F
22:00
CD Universidad de El Salvador U20
Isidro Metapán U20
0
0
F
Mondo > Amichevoli Club Femminili
12:00
Valencia
Levante
2
0
F
Mondo > Altre Partite Femminili
06:00
Mitchelton
Annerley FC
3
1
F
07:30
Souths United
Brisbane Olympic
3
3
F
09:00
Cerezo Osaka
Nittaidai
2
3
F
09:00
Nojima Stella
Harima
1
1
F
11:00
The Gap
Eastern Suburbs NPL
3
1
F
12:00
Tokyo Verdy Beleza
Urawa Reds
4
0
F
12:00
Mynavi Sendai
JEF United
0
1
F